ZPĚT


Švédsko: Muslimové ovládají velkoměsto

MALMÖ, 9.9.2004 - Švédsko je jednou z evropských zemí nejhůře postižených muslimskou imigrací a politickou korektností. Švédská policie nyní veřejně přiznala něco, co ale mnoho Švédů ví již dlouhou dobu - švédská policie už nedokáže zajišťovat bezpečnost ve třetím největším švédském městě - v Malmö. Město totiž ovládají muslimští přistěhovalci. Někteří muslimové kteří obývají čtvrť Rosengĺrd v Malmu 20 let stále neumí ani hovořit pořádně Švédsky. Na posádky ambulancí zde bývá často útočeno kameny a zbraněmi a proto se bojí do oblasti vyjet bez policejní eskorty. Policie sama se bojí do oblasti vyjet, pokud nejede více hlídek najednou.

Počet lidí vystěhovávajících se z města Malmö dramaticky stoupá, protože se hodně místních bojí o dvou bezpečnost. Před několika desetiletími se Švédsko rozhodlo otevřít dveře muslimským "uprchlíkům" a žadatelům o azyl, následkem čehož se teď potýká s neúnosnou kriminalitou, která se vymyká kontrole policie. Výměna oken rozbitých muslimskými přistěhovalci stojí město miliony ročně. Autobusové linky se ve městě pro jistotu vyhýbají muslimským ghettům, protože se v nich potýkají s muslimskými výrostky házejícími na ně kameny a skleněné lahve. Případy znásilnění, kde muslimové jsou násilníky a místní ženy obětmi se zde za několik let zmnohonásobily. Před dvěmi týdny například 5 kurských přistěhovalců znásilnilo třináctiletou holčičku.

Podobné případy jsou ve Švédsku na denním pořádku. Švédská média ale málokdy upozorní na etnický původ pachatelů zločinu. Švédští politici se snáží dosáhnout zmírnění mazáním medu kolem úst muslimů, ale dosahují tím pravého opaku. Jak bude situace v městě Malmö vypadat za několik desítek let pokud se nepřijmou razantní opatření je již nyní lehké odhadnout.

Aftonbladet, Sydvenskan