ZPRÁVY

PŘEDMLUVA

O ISLÁMU A MUSLIMECH

ISLÁM VE SVĚTĚ

Z KORÁNU

SOUČASNÁ GLOBÁLNĚ - POLITICKÁ SITUACE

FOTOGRAFIE A VIDEO-UKÁZKY

INFORMACE

OTÁZKY A ODPOVĚDI

FÓRUM

HUMOR

NAŠE MISE

KONTAKT

-----------------------------

 


 PALESTINSKÁ MANIPULACE MÉDII 1.

KDO SKUTEČNĚ ZABIL MOHAMEDA AL-DURU? 

                                   

6.10.2000 se dvanáctiletý Mohamed Al-Dura stal symbolem palestinské intifády. "Malý Mo" neházel na ulici molotovovy koktejly ani kameny ale pouze se svým otcem Džamálem dostali do přestřelky. Nebo tomu bylo jinak?

Okamžitě poté, co byl Mohamed zabit se za incident omluvily izraelské bezpečnostní síly (IBS). Izraelští vojáci neviděli Mohameda a jeho otce za obrovským plechovým sudem a i kdyby je viděli, pravidla v izraelských bezpečnostních silách zakazují úmyslné střílení vojáků na nevinné kolemjdoucí. IBS si přiznaly vinu, protože si nedokázaly představit že by byl malý Mohamed mohl být zabit jeho vlastními lidmi (Palestinci). Krutý plán, kterého se zúčastnili palestinští ostrostřelci a kameraman.

--------------------------------------------------------------------------------

              DŮKAZ Č. 1: DÍRY PO KULKÁCH

Každý kdo alespoň trochu rozumí balistice ví, že kulka zasahující předmět přímo z úhlu 90° (obrázek vlevo) po sobě nechává síru téměř ve tvaru kruhu. Kulka kulka zasahující předmět z úhlu většího než 90° může předmět mírně narušit, ale odchýlí se a nechá po sobě nepravidelnou a rozptýlenou stopu (obrázek vpravo). Poté se podívejte na kulky z úhlu kamery.

                                                      

                             
--------------------------------------------------------------------------------

                      DŮKAZ Č. 2: SMĚR STŘELBY

                                                          

Na téhle fotografii ze vzduchu vidíme křižovatku Netzarin a pozici izraelských bezpečnostních sil ostřelovanou téměř ze všech stran. Směr střelby Palestinců je označena červeně. Střelba kterou opětují IBS je značena modře. Všimněte si také aut projíždějících kolem po silnících abyste si vytvořili představu o tom,  jak daleko to bylo od pozice IBS na místo, kde se Mohamed s otcem schovávali. Všimněte si také, že jakékoliv kulky z pušek IBS by MUSELY trefit zeď z úhlu 20°- 25°. Taková střelba by nikdy za sebou nemohla zanechat symetricky kulaté díry po kulkách ve stěně.

--------------------------------------------------------------------------------

                        DŮKAZ Č. 3: SCÉNA SMRTI

   

SNÍMEK Č. 1:
Džamál kryjící svého syna se dívá do směru izraelské pozice. Všimněte si, že zatímco Mohamed pláče ze strachu, Džamál zůstává klidný. Všimněte si také, že ve stěně se zatím nenacházejí ŽÁDNÉ díry po kulkách.

   

SNÍMEK Č. 2:
Džamál najednou spatřil něco ve směru kameramana, co ho vyděsilo. Dokážete si představit jak křičí něco jako "Proč na nás míříte tou puškou!" nebo "Nestřílejte!"? Všimněte si, že teď už jsou ve stěně TŘI díry po kulkách pocházející ze směru kamery. Tohle přilákalo otcovu pozornost!

  

SNÍMEK Č. 3:
Zlomek sekundy poté se spustí salva kulek ze samopalu. Kamera se divoce zdvihne směrem nahoru (což ukazuje že kameraman byl poblíž střelců a hlasité výstřely s ním zatřásly) a obraz se rozmazává.

Pointa 1: IBS střílely kulky pouze jednotlivě a nikoliv v salvách.

Pointa 2: Jakákoliv střelba ze vzdálené pozice IBS by nemohla způsobit, že by kameraman najednou ztratil svou pevnou soustředěnost na cíl.

     SNÍMEK Č. 4

Červené šipky ukazují nové díry po kulkách, které se ve snímku č. 2 nenacházely. Nemohou pocházet ze zbraně IBS, protože kulky jsou krásně kulaté a plně narušují stěnu. Chlapec spadl směrem dopředu, jako kdyby ho kulka zasáhla zezadu a nebo ze směru kamery. Mohamed Al-Dura tedy byl zavražděn Palestinci! IBS to vzaly na sebe a Palestincům prošla vražda!

 POZNÁMKA: Kameraman, který celou scénu natočil, pracuje pro francouzskou televizi France 2. Pokud by jste ovšem čekali, že se jmenuje Piérre nebo Jean,tak jste na omylu. Jmenuje se Talal Abu Rahma a je palestinského původu. Není tohle pěkná shoda náhod?